Maailma kõige turvalisemad arvutid1

Alates pandeemia algusest on küberrünnakute arv suurenenud 400%11. HP Elite arvutitele ja tööjaamadele on eelinstallitud hulk riistvaraga tagatud turvaelemente, mis võimaldavad teie inimestel ja meeskondadel töötada turvalisemalt kõikjalt, kartmata kaasaegseid ohte.

Uut tüüpi lõpp-punkti turve.12

Küberkurjategijad teevad ületunde. Vajate turvalisust, mis töötab samamoodi.

Kuna küberkurjategijad sihivad üha muutuva töökoha lõpp-punkte, kaitseb HP Wolf Security teie inimesi ja ettevõtteid alati töötava ja jälgiva riistvaraga tagatud kaitsega. Oleme valvsad, et saaksite töötamist jätkata - igal ajal ja igal pool.

Kuna rahvusriikide tegevus laieneb, on maailm edasiarenenud küberkonfliktile lähemal kui kunagi varem

Vahemikus 2017 kuni 2020 kasvas rahvusriikide vastu korraldatud küberrünnakute arv 100%.

75% asjatundjaid ütleb, et Covid-19 oli ärakasutamiseks märkimisväärne võimalus.

Üle 40% küberrünnakutest hõlmasid füüsilisi ja digitaalseid komponente.

Riistvaraga tagatud vastupidavus

HP Elite arvutid on ehitatud riistvaraga tagatud turvaelementide ja kaitsekihtidega operatsioonisüsteemi all, sees ja peal, et ohte proaktiivselt ennetada ja turbemurde korral kiiresti taastuda.

HP PRIVACY CAMERA2

HP Privacy Cameraga ei pea te enam kunagi mõtlema, kas keegi teid vaatab, kaamera füüsiline katik kaitseb pahatahtliku jälgimise eest.

HP SURE ADMIN

HP Sure Admin, kaasaegne BIOS-i haldustööriist kaotab vajaduse parooli või BIOS-i konfigureerimise utiliidi järele OS-is, luues digitaalallkirja, mis võimaldab IT-administraatoritel BIOS-i seadeid turvaliselt võrgu kaudu hallata.

HP SURE VIEW4

Kaitske koheselt visuaalse häkkimise eest valikulise integreeritud HP Sure View4 privaatsusekraaniga. Ühe nupuvajutusega muutub teie ekraan kõrvalseisjatele loetamatuks.

HP SURE SENSE5

Iga päev luuakse üle 350 000 uue pahavara variandi ja kui soovite sammu pidada, siis võidelge tulega tule vastu. Traditsiooniline viirusetõrje ei suuda alati uusi rünnakuid ära tunda. Kuid HP Sure Sense kasutab firmaomaseid süvaõppe algoritme ja täiustatud närvivõrgu tehnoloogiat, et instinktiivselt tuvastada pahavara ja kaitsta rünnakute eest, mida pole varem nähtud.

HP SURE CLICK6

Kaitseb teie arvutit veebisaitide ja kirjutuskaitstud Microsoft® Office'i ja PDF-i manuste eest, püüdes pahavara isoleeritud virtuaalmasinasse.

HP ENDPOINT SECURITY CONTROLLER

HP Endpoint Security Controller on füüsiliselt isoleeritud ja krüptograafiliselt turvatud. See tagab riistvaraga tagatud turvafunktsioonide nagu HP Sure Start, HP Sure Run ja HP Sure Recover stabiilsuse.

HP SURE START Gen57

Püsivara rünnakud võivad teie arvuti täielikult hävitada. Olge kaitstud maailma esimese ja ainsa iseparaneva BIOS-i abil. HP Sure Start taastab BIOS-i automaatselt rünnakutest või rikutusest.

HP SURE RUN8

Teie arvuti üle kontrolli saamiseks peavad ründajad kõigepealt selle kaitse maha võtma. Hoidke kriitilised ründevaratõrjerakendused töökorras ja vältige turvasätete soovimatuid muudatusi rakenduse HP Sure Run abil, mis tagab rünnakutele vastupidavuse.

HP SURE RECOVER9

HP Sure Recover tagab OS-i kiire, turvalise ja automatiseeritud taastamise vaid võrguühenduse abil, nii et saate minimeerida seisakuid ja kiiresti uuesti tööle asuda. Või hankige HP Sure Recover koos Embedded Reimaging funktsiooniga, et taastada igal ajal ja igal pool, ilma et oleks vaja võrguühendust.

Tutvuge meie HP Secure toodetega

Maailma kõige turvalisemad arvutid1

HP EliteBook 845 G8

Liikuge muretult läbi oma erinevates asukohtades toimuvaid tegevusi täis päeva selle kauni disainiga, võimsa, üliturvalise 14-tollise diagonaaliga

Lisateave

HP EliteBook 855 G8

See 15,6-tolline diagonaal on loodud liikuvate inimeste jaoks. See õhuke ja kerge sülearvuti aitab inimestel enesekindlalt ühendust luua ja püsida produktiivne peaaegu igas keskkonnas.

Lisateave

HP EliteBook 800 G8 seeria Notebook PC

Liikuge enesekindlalt läbi oma päeva

Iga arvutiostu otsus on turvaotsus.

Kas teil on veel küsimusi HP turbefunktsioonide kohta? Jätke oma kontaktid ja meie edasimüüja Digistep konsultant võtab teiega ühendust.

Kinnitan, et olen privaatsuspoliitika läbi lugenud ja nõustun sellega

Märkige ruudud

USB Type-C® ja USB-C® on ettevõtte USB Implementers Forum kaubamärgid.

1. Põhineb HP ainulaadsetel ja ulatuslikel turbevõimalustel ilma lisatasuta Windows 10 Pro või Enterprise ning AMD Ryzen™ 4000 ja uuemate protsessoritega HP Elite arvutite müüjate seas.

2. HP Privacy Camera on saadaval ainult arvutitel, millel on HD- või IR-kaamera ja see tuleb paigaldada tehases.

3. Müüakse eraldi või valikulise lisana valitud platvormidel

4. Integreeritud privaatsusekraan HP Sure View on valikuline lisa, mis tuleb ostmisel konfigureerida ja mis on loodud töötama rõhtpaigutuses.

5. HP Sure Sense vajab OS-i Windows 10. Saadavuse leiate toote spetsifikatsioonidest.

6. HP Sure Click on saadaval enamikel HP arvutitel ja see toetab brausereid Microsoft® Internet Explorer, Google Chrome ja Chromium™. Toetatud manused hõlmavad Microsoft Office'i (Word, Excel, PowerPoint) ja PDF-faile ainult kirjutuskaitstud režiimis, kui installitud on Microsoft Office või Adobe Acrobat.

7. HP Sure Start Gen5 on saadaval valitud HP arvutitel. Saadavuse leiate toote spetsifikatsioonidest.

8. HP Sure Run on saadaval HP Elite toodetel, millel on AMD Ryzen™ protsessor.

9. HP Sure Recover Gen2: Saadavuse leiate toote spetsifikatsioonidest. Vajab avatud, traadiga võrguühendust. Pole saadaval mitme sisemise mäluseadmega platvormidel. Andmete kadumise vältimiseks peate enne teenuse HP Sure Recover kasutamist varundama olulised failid, andmed, fotod, videod jms. Need lahendused, HP Sure Recover ja HP Cloud Recovery, kasutavad teenuse osutamise käigus süsteemiteavet, et kontrollida toe ja garantii olekut.

10. Meedia lahtiütlus:
• Social Carousel 1: Weber et al in American Journal of Infection Control, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4861135/#OFV208C14
• Social Carousel 2: Imprivata, https://www.imprivata.com/enterprise-sso
• Social Carousel 3: https://www.hipaajournal.com/ponemon-institute-publishes-2016-cost-data-breach-study-3470/
• 2018 Consumer Survey on Digital Health (Accenture); https://www.beckershospitalreview.com/telehealth/1-in-4-patients-used-virtual-health-services-last-year-6-things-to-know.html
• Static Display Banner: HP Proprietary Research, Jun 2017
• Windows 10: Kõik funktsioonid pole kõikides Windowsi väljaannetes või versioonides saadaval. Süsteemid võivad Windowsi funktsionaalsuse täieliku ärakasutamise jaoks vajada uuendatud ja/või eraldi ostetud riistvara, draivereid ja/või tarkvara. Windows 10 värskendatakse automaatselt, mis on alati lubatud. Värskenduste jaoks võivad kehtida internetiteenuse pakkuja tasud ja aja jooksul võidakse rakendada täiendavaid nõudeid. Vt http://www.windows.com
Tugineb HP sisemisele analüüsile ainulaadsete ja terviklike võimaluste kohta rakenduste isoleerimise ja piiramise turbelahenduste seas. Vajalik on Microsoft Windows 8 või 10. Microsoft Wordi, Exceli või Powerpointi kaitse vajab Office´i litsentsi. Adobe PDF-i kaitse vajab Adobe Acrobat Readerit.
HP Sure Click Enterprise vajab Windows 8 või 10 ning olemas on Microsoft Internet Exploreri, Google Chrome´i, Chromiumi ja Firefoxi tugi. Toetatud manused hõlmavad Microsoft Office´i (Word, Excel, PowerPoint) ja PDF-faile, kui Microsoft Office või Adobe Acrobat on installitud

11. Lisateabe saamiseks vaadake täisartiklit, mille leiate siit: https://www.zdnet.com/article/fbi-says-cybercrime-reports-quadrupled-during-covid-19-pandemic/.

12. HP Security on nüüd HP Wolf Security. Turbefunktsioonid on platvormiti erinevad, lisateavet leiate toote andmelehelt.

© 2021 Advanced Micro Devices, Inc. Kõik õigused kaitstud. AMD, AMD Arrow logo, Ryzen ja nende kombinatsioonid on Advanced Micro Devices, Inc. kaubamärgid.

Kõige tähtsama töövahendi kaitsmine

12. mail 2017 oli Madridis päikseline reede hommik. Ilmaennustus lubas keskpäevaks sooja vaid 16–17 kraadi, aga eelseisva nädalavahetuse ootuses sumiseva Hispaania pealinna õhus oli juba suve tunda. Lugematute tööle ruttavate inimeste seas oli ka Hispaania ühe suurima telekommunikatsiooniettevõtte töötaja. Ta ei teadnud, et see reibas meeleolu on varsti kadunud. Tööle jõudes lülitas ta oma arvuti sisse ja nägi tavapärase töölauapildi asemel hoopis midagi muud: ähvardavale punasele taustale oli kirjutatud hirmutav teade „Sinu failid on krüptitud!“.

Ohud, mis lähevad maksma miljoneid

Järgnevate päevade jooksul nägid sama pilti kümned tuhanded arvutiomanikud kogu maailmas. Kõigilt neilt nõuti krüptorahas 300 dollari suurust lunaraha, mis tõusis kolme päeva jooksul 600 dollarini. Häkkerid ähvardasid krüptitud failid jäädavalt kustutada, kui neile raha ei maksta. Ka need, kes raha üle kandsid, jäid paraku lõpuks oma andmetest ilma. Selle küberrünnaku käigus, mis on tuntud Wanna Cry nime all, nakatati 150 riigis vähemalt 230 000 arvutit ja põhjustati umbes 4 miljardi dollari suurune kahju.

Paraku on Wanna Cry rünnak ainult üks näide paljudest ohtudest, mis võivad muuta tänapäeva kõige tähtsama töövahendi – isikliku arvuti – üheks kõige haavatavamaks turbelüngaks. Me talletame arvutis suuremat osa oma töö- ja isikuandmetest, teeme selles finantstehinguid ning kasutame seda töökaaslaste, sõprade ja sugulastega suhtlemiseks. Me oskame vaevu ette kujutada, kuidas täita arvutita kõige lihtsamaidki ülesandeid, nii et ka ajutine arvutifunktsioonide kaotamine võib osutuda kulukaks.

Asjatundjate hinnangul on pandeemia ja kaugtöö küberjulgeolekuohte süvendanud. Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) teatel suurenes ainuüksi eelmisel aastal neile edastatud küberrünnakuteadete arv 400 protsenti. FBI sõnul oli enamik rünnakuid suunatud äriarvutite vastu ja selgelt rahast ajendatud.

Ainult viirusetõrjeprogrammist ei piisa

„Kuna küberrünnakute arv suureneb igal aastal kümnete protsentide võrra ja rünnakud ise muutuvad mitmekesisemaks, ei saa turbemeetmed jääda samaks, nagu need olid viis või kümme aastat tagasi. Saadetud e-kirjade manust avades ei saa jääda lootma ainult viirusetõrjeprogrammide, turbestandarditele vastavate paroolide ega loogiliste otsuste langetamise peale. Arvutiturve peab algama juba riistvarast,“ ütles Margus Danil, Telia Eesti andmekeskuste ja turvalahenduste grupi juht.

Danili sõnul on maailma üks suurim arvutitootja HP otsinud viimaste aastate jooksul viise, kuidas kaitsta arvuteid peale tarkvara ka riistvara kaudu. Seetõttu keskendub HP peale tavaliste graafika, töötluskiiruse ja mälusuurusega seotud tehnoloogiate üha enam turbelahendustele, mis aitavad võidelda järjest mitmekesisemate ohtudega. Mõne lahenduse abil kaitstakse rakendusi ja operatsioonisüsteemiteenuseid, teiste abil riistvara.

Üks arvutitesse paigaldatav turbemeede on füüsiliselt blokeeritav kaamera. Riistvaratasemel on selle abil võimalik passiivne kaamera välja lülitada, mistõttu ei saa häkkerid seda kaugelt aktiveerida. Teine näide on spetsiaalse privaatsusrežiimiga (HP Sure View' tehnoloogiaga) ekraan, mis takistab ühe nupuvajutusega kõrvalseisjatel ekraani nägemast, kuna selle sisu peidetakse pronkspeegliefekti abil, mis vähendab ekraani vaatenurka. See lahendus kaitseb tundlikku teavet avalikes kohtades töötades, näiteks kohvikus, lennujaamas jne. „Kaugtöö muutub üha populaarsemaks ning paljud meist kasutavad töö- ja isiklikeks kõnedeks sisseehitatud veebikaameraid, mistõttu tuleb seda tehnoloogiat kohandada, võttes arvesse järjest suurenevaid infoturbe- ja privaatsusohte,“ märkis Margus Danil.

Iseõppiv ja -paranev

Peale selle integreeritakse arvutisüsteemidesse eriotstarbelisi tarkvaralahendusi, et muuta arvutid vastupidavamaks sellistele ohtudele nagu ründevara ja viirused. Hinnanguliselt luuakse maailmas iga päev üle 350 000 ründevaravariandi, mis tähendab, et uute ohtude avastamiseks ei pruugi ka parimate viirusetõrjeprogrammide andmebaasid piisavalt kiiresti uueneda. Selleks et tuvastada varem teadmata ohte ja kaitsta arvutit nende eest, on HP võtnud lisaturbemeetmena kasutusele tehnoloogia, mis hõlmab iseõppivaid algoritme ja tehisnärvivõrku (HP Sure Sense).

Ligikaudu 90 protsenti ründevarast siseneb arvutisse meili teel. Tavaliselt nakatab ründevara arvuti siis, kui kasutaja klõpsab e-kirjale lisatud failil. Selline risk on suurenenud, sest nakatatud meilide saatjad oskavad nüüd teeselda, et nad on saaja tuttavad, näiteks partnerid, tarnijad, töökaaslased jne. Sellega tegelemiseks on HP välja töötanud lahenduse, mis asetab rakendused virtuaalkonteineritesse (HP Sure Click). Seetõttu eraldatakse ja tehakse varjatud ründevara kahjutuks isegi siis, kui nakatunud failid on kõige populaarsemates vormingutes (Microsoft Office'i ja PDF-dokumendid).

Teine märkimisväärne uuendus on arvuti riistvarakoodi, püsivara või BIOS-i võime end ise parandada. Tegemist on riistvarasse paigaldatud koodiga, mis tagab arvutit sisse lülitades, et tarkvara (nt Windows) käivitatakse turvaliselt. „Kui BIOS on ründevaraga nakatunud, saavad häkkerid teie andmeid varastada ja krüptida või arvutit isegi jäädavalt kahjustada. Selle kaitseks töötas HP Labs 2013. aastal välja oma esimese ja seni ainsa iseparaneva BIOS-süsteemi, mis tuvastab kõik volitamata muudatused ja taastab uusima puutumata versiooni,“ ütles HP Finlandi tehnikakonsultant Riku Reimaa. „See omadus kaitseb praegu nii HP loodud koodi kui ka teisi esmatähtsaid püsivarakomponente,“ lisas ta. Need lisaturbemeetmed mitmekesistavad täiustatud mälukrüptimise ja koodikäituse kaitse tõttu valdkonna standardseid turbespetsifikatsioone (NIST, FIPS, turvaline käivitus) ning protsessorifunktsioone (AMD Shadow Stack). Kõik see aitab HP seadmetel ületada turbenõudeid, mille Microsoft on määratlenud oma Secured Core PC (turvalise tuumaga arvuti) standardis.

Viimane kaitseliin

Mida rohkem inimesi pandeemia tõttu küberruumi ümber asub, seda suuremaks muutuvad küberturbeohud. Ehkki täpsed andmed puuduvad, on küberkuritegevusvahendite üleilmne turg praegu väärt ligi 600 miljardit eurot. Kuritegusid oma lõbuks toime panevate üksikhäkkerite koha on ammu võtnud elukutselised, hästi organiseeritud ja rahaliselt motiveeritud küberkuritegevusrühmad.

Turbeasjatundjate sõnul on esmatähtis tagada, et tavaline arvutikasutaja ei moodustaks viimast kaitseliini. Kaitsmisega peaksid tegelema usaldusväärsed tehnoloogiad, mis on paigaldatud meie kõige tähtsamasse töövahendisse – arvutisse.